TV کشاورزیار

آموزش در هر کاری حرف اول و آخر را می زند، اگر یک کاربر اطلاعات به روزی از حرفه خود داشته باشد می تواند با استفاده از این اطلاعات هر روز در کار و حرفه خود پیشرفت زیادی را کسب کند، کشاورزی هم خارج از این قائده نیست، علم کشاورزی با توجه به نیاز شدیدی که به آن وجود دارد هر روز یا بهتر است بگوییم در هر ساعت شاهد پیشرفت و به روز شدن آن هستیم، اهمیت تولید محصولات کشاورزی سالم اگر چه همیشه مطرح بوده ولی بعد از همه گیری کرونا و مشخص شدن لزوم داشتن یک تغذیه سالم بیشتر از گذشته در کانون توجه همگان قرار گرفت.

Agricultrice-lovelyday

از طرف دیگر به دلیل تغییرات شدید اقلیمی که در همه جای دنیا و به ویژه در ایران وجود دارد شرایط کشاورزی در هر روز در حال تغییر است، افزایش شدید یا حتی کاهش شدید دما، تغییرات زیر ساختی در زمان و میزان بارندگیها، سرمای زودرس یا دیررس از جمله عواملی هستند که شرایط کشت و کار را به شدت تغییر داده است.

تغییرات در شرایط کشت و کار یعنی تغییرات در روند اجرائی امور، یعنی روند کارهایی که ما قبلا آنها را انجام می دادیم و جواب می گرفتیم دیگر کارائی قبلی را ندارند و باید به دنبال راهکارها و روند اجرائی جدید و به روزی باشیم، نمود این مشکلات را در استفاده از سموم و آفت کشها می توانیم ببینیم، با وجود استفاده مرتب و به حتی به موقع از سموم و آفت کش ها در انواع کشتها، نه تنها شاهد کاهش میزان بیماریها و آفات و حتی کنترل مقطعی آنها نیستیم، بلکه هر روزه با یک طغیان و از دست دادن کارائی سموم هم مواجه هستیم.

به دلیل وجود این خلاء آموزشی و اطلاعاتی متاسفانه افراد سودجوی زیادی از این فرصت استفاده غلت و نابجا کرده و با ارائه اطلاعات نادرست یا ناقص بعضا ضررهای بسیار زیاد و حتی جبران ناپذیری به صنعت کشاورزی کشور وارد کرده اند، در حال حاضر کشاورز به خوبی می داند که باید از علم روز کشاورزی استفاده کند، ولی اینکه کدام روش، کدام گفته صحیح است و کدام گفته غلط یا ناقص کار بسیار سختی است.

مجموعه کشاورزیار با علم بر این واقعیتها و افزایش روز افزون لزوم آموزش اقدام به تاسیس اولین تلوزیون آنلاین کشاورزی فارسی زبان دنیا کرده است. ما در این برنامه ها قصد داریم به زبان ساده ولی کاربردی نسبت به اطلاع رسانی و آموزش کشاورزی مدرن و صنعتی اقدام کنیم به گونه ای که یک مخاطب بعد از چند ماه حداقل در خصوص بعضی از موارد قدرت تحلیل درست از غلط را داشته باشد.

مطمئنا حمایت شما کشاورزان و کارشناسان از این سری برنامه ها و اعلان نظرات و انتقادات شما می تواند راهنما و راهگشای ما برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر خواهد بود.