اهیمت کوددهی در اولین آبیاری بعد از کاشت نشاء در کشت فلفل دلمه ای گلخانه ای بهمراه برنامه کودی پیشنهادی

ریشه نشاء فلفل دلمه ای گلخانه ایبعد از انتقال به خاک در ساعات اولیه قدرت جذب بسیار بالائی دارد به همین دلیل باید از این فرصت برای تامین احتیاجات کودی ریشه استفاده شود. در شرایط عادی شاید جذب یکسری از ویتامین ها، اسیدهای آمینه و موادی از این دست که نقش بسیار سازنده ای در افزایش سرعت آداپداسیون ریشه با خاک اطراف خود را دارند، سخت باشد، ولی در اولین آبیاری بعد از کاشت نشاء فلفل دلمه ای گلخانه ایبه دلیل مساعد بودن شرایط جذب از طرف ریشه ، این نوع مواد به راحتی جذب گیاه خواهند شد.

استوپ کردن نشاء فلفل دلمه ای گلخانه ایبعد از کاشت در بستر اصلی یکی از عمده ترین ضررهاست، چرا که بروز این حالت باعث عقب افتادن سرعت رشد و توسعه اندام سبز و ریشه گیاه شده و در نهایت میزان باردهی را کاهش خواهد داد. به همین دلیل هر چقدر سرعت آداپتاسیون ریشه افزایش پیدا کند، به همان میزان به سود کشاورز خواهد بود. استفاده از کودهای متناسب در اولین آبیاری می تواند نقش بسیار سازنده ای در این مورد داشته باشد، به همین دلیل به شما توصیه می شود حتما در اولین آبیاری بعد از کاشت نشاء فلفل دلمه ای گلخانه ایاز کودهای متناسب استفاده کنید.

از چه نوع کودهائی در اولین آبیاری بعد از کاشت نشاء فلفل دلمه ای گلخانه ایمی توانید استفاده کنید؟

در انتخاب کودها برای استفاده در اولین آبیاری بعد از کشات نشاء فلفل دلمه ای گلخانه ایباید به موارد زیر دقت شود:

دارای بودن ارزش کودی بالا

مهمترین مورد در خصوص کودهای مورد استفاده در اولین آبیاری بعد از کاشت نشاء فلفل دلمه ای گلخانه ایعدم ایجاد استرس به ریشه نشاء است، چرا که به دلیل محدود بودن حجم ریشه نشاء توان جذب ریشه نشاء فلفل دلمه ای گلخانه ایبه نسبت مقدار کاملا محدود است، با توجه به این نکته مهم باید از کودهائی استفاده شود که به نسبت حجم کم، دارای مقادیر کافی از عناصر و مواد مقوی برای ریشه نشاء فلفل دلمه ای گلخانه ایباشند.

جذب با حداقل انرژی و شرایط محیطی

به دلیل محدود بودن توان نشاء فلفل دلمه ای گلخانه ای، باید از کودهائی در اولین آبیاری بعد از کاشت نشاء استفاده کنید که با حداقل انرژی و شرایط محیطی مساعد جذب ریشه نشاء فلفل دلمه ای گلخانه ای شوند. بعضی از کودها مخصوصا کودهای پایه شیمیایی به دلیل بزرگ بودن عناصر موجود در ساختار خود، انرژی زیادی را برای جذب از طرف ریشه مصرف می کنند.

عدم ایجاد پسماند

کودهای مورد استفاده در اولین آبیاری بعد از کاشت نشاء فلفل دلمه ای گلخانه ای به هیچ عنوان نباید پسماندی در خاک اطراف ریشه ایجاد کنند، چرا که ایجاد پسماند در خاک اطراف ریشه باعث برهم خوردن شرایط خاک اطراف ریشه و ایجاد استرس برای ریشه نشاء فلفل دلمه ای گلخانه ای و افت شدید میزان جذب در میان مدت خواهد شد.

بهترین کودهای متناسب برای استفاده در اولین آبیاری بعد از کاشت نشاء فلفل دلمه ای فلفل دلمه ای گلخانه ای در کشتهای گلخانه ای عبارتند از:

  • فولویکول یک لیتر به ازای هر 1000 متر مربع سطح زیر کشت
  • ویتامینو نیم لیتر به ازای هر 1000 متر مربع سطح زیر کشت
  • بیوهیومات یک الی یک و نیم لیتر به ازای هر 1000 متر مربع سطح زیر کشت
  • بیوتچ یک و نیم الی دو لیتر به ازای هر 1000 متر مربع سطح زیر کشت

جهت خرید مستقیم هر یک از اقلام فوق کافیست روی نام محصولات کلیک و با مراجعه به فروشگاه کشاورزیار مستقیما نسبت به خرید اقدام کنید.

ضمنا جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص انواع کشتهای خود می توانید فرم زیر را تکمیل و روی دکمه ارسال کلیک کنید تا کارشناسان مجموعه در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *